Image

 

Bývalý vojenský prostor

Babiny CHKOBabiny nad Litoměřicemi

Vážení milovníci offroadových aktivit a především vyznavači terénních sportů, máme pro Vás skvělou zprávu. Správa CHKO České Středohoří přistoupila k nám neskutečně vstřícnému kroku.

Od letošního roku je možné, po dohodě s pronajímatelem a správcem bývalého vojenského prostoru Babiny, využívat lokalitu okolo pískovny na Babinách k provozu offroadových a terénních aktivit.

Z historického hlediska jde o krok směrem k přírodě tím, že budou obnoveny činnosti, které se budou podobat těm, které zde v minulosti několik desetiletí vykonávala armáda ČR. Několik významně chráněných druhů živočichů jako je třeba listonoh totiž ke svému životu a rozmnožování potřebují právě tento druh využití lokality, na které se vyskytují. Pro nás to znamená velký krok pro legální organizované ježdění na území CHKO. Pochopitelně nepůjde o neřízené devastování krajiny. Právě proto byla organizace těchto aktivit svěřena panu Jiřímu Hlaváčovi, který mimo jiné je i strážcem ochrany přírody a zároveň sám provozuje offroadový sport. A jak je možné lokalitu, která má více jak 18 hektarů a velmi zajímavý terén, využít?


Pokud budete mít zájem lokalitu využít, je nutné předem kontaktovat pana Hlaváče, tel.: 608 556 244. V areálu je umístěna informační tabule s provozním řádem a kontakty.


!!! Mimo dohodnuté termíny platí přísný zákaz vjezdu !!!

Pan Hlaváč je zodpovědný za provoz a především údržbu této lokality. Za využití prostor bude vybírán přijatelný poplatek. Na našich stránkách Vás budeme informovat o plánovaných akcích. Pan Hlaváč a jeho tým má s touto lokalitou velké plány směrem k veřejnosti. Je ovšem jen na nás, vyznavačích těchto aktivit, jak se k tomu postavíme. Rok 2014 je rokem, po kterém správa CHKO vyhodnotí, jak byla dodržována pravidla hry a zda nám na základě toho prodlouží smlouvu či přijdeme o tak skvělou příležitost na území Litoměřicka.

shadow